FORMASTER - KATARZYNA BURSZTEIN

FORMASTER - KATARZYNA BURSZTEIN


Marka Dafi jest producentem rozwiązań do filtracji wody od ponad 30 lat. Jesteśmy polską firmą z rodzinnymi tradycjami. Rozwijamy się dynamicznie oraz jesteśmy świadomi, że nasze działania muszą iść w parze z ochroną środowiska. Z przykrością obserwujemy, jak zmiany klimatyczne oraz nieprzemyślane ingerencje niszczą naszą planetę. Dlatego też, od lat uczestniczymy w akcjach związanych z troską o środowisko naturalne. W tym roku postanowiliśmy dołączyć do „Operacji Czysta Rzeka”. Nasze butelki filtrujące oraz dzbanki pomagają dbać o odpowiednie nawodnienie oraz stanowią doskonały przykład na to, że wybór produktów wielokrotnego użytku bezpośrednio wpływa na poprawę kondycji środowiska. Przede wszystkim ograniczamy generowanie jednorazowych plastikowych odpadów, które aktualnie stanowią globalne wyzwanie. Dlatego też nie może nas zabraknąć w kolejnej edycji „Operacji Czysta Rzeka”.


Jakie działania podejmuje firma Formaster w kontekście zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska?

Strategia zrównoważonego rozwoju towarzyszy nam na co dzień. Jesteśmy producentem produktów wielokrotnego użytku do filtrowania wody kranowej. W naszej pracy wykorzystujemy materiały recyklingowane, a nasi pracownicy korzystają z produktów wielokrotnego użytku marki Dafi. Wykorzystujemy ekologiczne materiały biurowe (tj. papier do druku i koperty z recyklingu, ekologiczne gadżety marketingowe).

Dbamy o oszczędność wody i energii we wszystkich podejmowanych przez nas działaniach. Wspieramy edukacyjne inicjatywy proekologiczne,  prowadzimy punkty odbioru zużytych filtrów, mamy własny butelkomat stojący w Kielcach. Zachęcamy klientów, by przyłączyli się do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego poprzez odpowiedzialną konsumpcję.

W 2022 r. marka dołączyła do programu "Naturalnie, że Energia". Dzięki temu energia elektryczna wykorzystywana w produkcji w 100% pochodzi ze źródeł odnawialnych (wiatru, promieniowania słonecznego, fal, prądów czy pływów morskich).

Nasza działalność opiera się na symbiozie z naturą i nieustannie poszukujemy rozwiązań, które przyczyniają się do wzmocnienia tych działań. Przez kilka lat prowadziliśmy pasiekę z pszczołami oraz uczestniczyliśmy w projekcie „Parasol dla natury”, który wspomagał ochronę roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Podczas naszej pracy nieustanie poszukujemy alternatywnych dróg pozyskiwania energii i stale redukujemy ślad węglowy. Samodzielnie rozpoczynamy wdrażanie idei ESG w całym przedsiębiorstwie. Formaster to firma odpowiedzialna społecznie na praktycznie każdym polu działalności.

Katarzyna Bursztein, Dyrektor ds. marketingu Formaster S.A